תוספות למטבח – השינוי הגדול של הפרטים הקטנים

מטבח מודרני בצבע שחור

תוספות למטבח- השינוי הגדול של הפרטים הקטנים

כיום, יותר מאשר אי פעם בעבר, מטבח הוא מתחם רב שימושי: הוא משמש מקום להכנת המזון, לאכילה, לבילוי, לעבודה, לאחסון. גודל המטבח, החומרים שמהם הוא עשוי, איכות הציוד המרכזי בו ויוקרתו, האביזרים השונים, חלונות חשמליים, מערכת הפעלה חכמה, כל אלה ממחישים את מרכזיותו של המטבח את ייעודו ואת מכלול השימושים בו.

יש מי שמסתפקים בשיפוץ מטבח בלבד לא רק מסיבה תקציבית אלא בשל העדר צורך ורצון לשנות את כל הבית. יש מי שהצורך מחייב אותם לשפץ, לשדרג ולהעשיר את המטבח ויש מי שהרצון והיכולת מאפשרים להם זאת. כך או כך תוספות למטבח מעניקות לו ערך מוסף ובכוחן לשפר את איכות החיים, את רווחתם ואת ההנאה מההנאות הפשוטות, הקטנות והטעימות, שהם מזמנים…

תוספות להעשרת המטבח ולשדרוג איכות ופינוק החיים

תוספת מקובלת היא, לדוגמה- הוספת אי. האי ממלא צרכים שונים במטבח. הוא מהווה מעין תחנת ממסר מהכיור לשולחן האוכל. ניתן להניח עליו כלים, כאשר מפנים את השולחן משאריות האוכל לאחר הערוכה ורוצים להכין אותו לקראת הקפה והקינוח. הוא מאפשר להניח עליו כלים, חפצים שונים כגון מפתחות, טלפונים ועוד- כשרוצים שהם יהיו תמיד גלויים לעין ובכל זאת לא יתפסו מקום המיועד לדברים אחרים.

תוספת נוספת עשויה להיות יצירת גומחה (נישה) באמצעות הוספת קיר או מחיצה מגבס, שניתן לגוון אותה ולהעשירה בקישוטים שונים, בתאורה שקועה, לייחד אותה כמקום לטלוויזיה קטנה (רבים אוהבים לצפות בטלוויזיה בעת האכילה) ועוד.

תוספת מפנקת במיוחד היא הוספת טאבון למטבח. מי שאוהבים חם-חם מהתנור, מהביל וניחוחי, יכולים להפתיע ולפנק את עצמם ואת האורחים שלהם בפיתות חמות וטריות היוצאות ישר מהטאבון. כמו כן ניתן להכין בתוך טאבון מאפים שונים נוספים.

יש תוספות קטנות אשר הערך המוסף שלהן גדול. לדוגמה: אמצעי פרזול שונים כגון ידיות, מסילות (המאפשרות פתיחה וסגירה חלקות ושקטות של מגרות) קישוטים שונים המעצימים את חזות המטבח ומעשירים את העיצוב שלו.

יש תוספות שנועדו לייעל את העבודה במטבח ולהקל על מי שטורח בהכנת האוכל- נו תנחשו מי?!- ויש תוספות שהן, בעיקרן, לנוי ולהידור. תוספת טבון, לדוגמה, היא תוספת מסוג אחר. היא נועדה להפיק ולמצות במלואו את הפוטנציאל הגלום במטבח. אין ספק כי עבור רבים יכול להיווצר הרושם כי מדובר במותרות, אבל כמו בכל תחום- גם תוספות במטבח נובעות, במהותן, מסדר עדיפויות; מי שמרבים לשהות ולבלות במטבח ורוצים לחוות בו "חוויית משתמש" (מושג השאול מעולם הגלישה באינטרנט) ודאי יראו בהוספת טבון תוספת מתבקשת ומועדפת, שמבחינתם ממוקמת במקום גבוה בסדר העדיפויות.

על מנת לשדרג את המטבח שלכם מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום עיצוב הבית בכלל ועיצוב מטבחים בפרט. ייתכן כי התוספת הבאה שלכם היא זו שתימצא בחשיבה מחוץ לקופסה. תתחדשו.

מטבח לבן

מטבח לבן

כתבות מומלצות

עוד מטבחים מומלצים