שיפוץ מטבחים

מטבח בסגנון מודרני

שיפוץ מטבחים, שדרוג מטבחים, חידוש מטבחים- כל אלה הם מושגים שמכירים מי שחשבו על שינוי המטבח שלהם, אם במסגרת שיפוץ כללי ואם כשיפוץ ייעודי, שבו מקציבים תקציב לשיפוץ מטבח בלבד. שיפוץ כזה עשוי לכלול שינוי מזערי או שינוי כולל: הוספת משטח עבודה, חיפוי קירות, הוספת אי, הוספת דלפק שעשוי להיפתח ולאפשר אירוח מספר גדול של סועדים, הוספת נקודות חשמל, צביעה, החלפת ארונות, פרזול מגירות, שיש חדש, קיר גבש עם נישה לטלוויזיה, החלפת גופי תאורה, החלפת דלת, החלפת ריצוף ועוד.

שיפוץ מטבחים עשוי לכלול הגדלת שטח המטבח ואף שינוי יסודי של המתחם. בשיפוצו, כשלעצמו, יש משום השבחת הנכס, מה שעשוי להוות פתרון למי שמייעדים למכור אותו ולהרוויח עליו יותר ועם זאת לא להיכנס לפרוייקט של שיפוץ כללי בשל מגבלת זמן או כסף.

בבניית בית כמו בשיפוצו עשוי להתברר כי התקציב שהיה מיועד מבעוד מועד לביצוע לא מספיק. מתברר כי שיפוץ מטבח ושדרוגו עשויים להגיע לע 70% בקירוב מעלות מטבח חדש. יעשה כל אחד את חשבון הכדאיות, העלות מול התועלת.

 

שיפוץ מטבחים תחת קורת גג אחת

כאשר מתכננים לבצע שיפוץ מטבח רצוי לעשות סקר שוק ולקבל חוות דעת והמלצות על ספקי השירות. עדיף, כמובן, לשכור את שירותיה של חברה המספקת את כל סוגי העבודות שהשיפוץ כרוך בהן ממקום וממקור אחד. זה מוזיל את עלות השיפוץ וחוסך לכם זמן.

ניצול שיפוץ המטבח להפיכתו לסביבת עבודה קלה ונעימה יותר, התאמת המטבח גם מבחינה ארגונומית ( הנמכת ארונות או הגבהתם) ניצול מרבי ומיטבי של חללי האחסון, שינוי האווירה באמצעות שינוי צבע ותאורה, כל אלה ניתנים להשגה באמצעות שיפוץ המטבח.

למודי ניסיון, אתם ודאי יודעים מה חשוב לשנות במטבח. אם התקציב לא מספיק לכל השינויים שאתם מתכננים או רוצים, ערכו לעצמכם סדר עדיפויות- מהחשוב יותר אל החשוב פחות, וכך תוכלו למצות מהתקציב את מלוא הפוטנציאל הגלום בשיפוץ בהינתן מסגרת התקציב ומגבלתו.

 

מטבח בסגנון כפרי

 ייעוץ עם בעלי מקצוע מנוסים

לפני שאתם נכנסים לפרוייקט השיפוץ, מומלץ לקבל חוות דעת על קבלני שיפוץ שונים, כמו גם מלקוחות שלהם. שאלו חברים ששיפצו מטבח ובררו אצלם מה הדברים שחשוב וכדאי לבצע במסגרת השיפוץ ומה לא הכרחי. היות שמטבח תופס כיום מקום מרכזי וחשוב בבית, לא פחות מאשר הסלון, יש מי שמייעדים תקציב גדול לשיפוצו. המטרה היא הפיכתו, בין השאר,  למקום שבו מאחרים חברים, מקום שבו עובדים חלק מהזמן, מקום שאמור להוות גם אזור נוחות וגם סביבת עבודה נוחה ונעימה.

שיפוץ מטבח אינו מחייב שבירת תכנית חיסכון או לקיחת הלוואה גדולה. תכנון מושכל של המטבח כפי שהוא אמור להיראות לאחר השיפוץ, ניצול מרבי ומיטבי של השטח וקבלת ייעץ גם ממעצבת פנים בהחלט יכולים לתת לכם פתרון מצוין.

מטבח כפרי בצבע אפור

כתבות מומלצות

עוד מטבחים מומלצים