קנייה בטוחה

מטבח מעוצב בשני צבעים

לנוכח הקריסות בתקופה האחרונה בתחום הריהוט- רצינו להדגיש את אחד היתרונות הבולטים שחברת ARAN יכולה לספק ללקוחותיה- קנייה בטוחה!
אצלנו:
תשלום מקדמה בלבד- משלמים רק 30% ממחיר המטבח במועד ההזמנה- את היתרה משלמים במועד הספקת המטבח לביתכם.
 ערבות בנקאית- אנו מתחייבים לעמוד בכל ההתחייבויות שלנו כלפי הלקוחות לכן למעוניינים ניתן לקבל ערבות בנקאית.
הזמנה מפורטת- עורכים חוזה מפורט הכולל מועד הספקה שרטוטים ומפרט של כל היחידות, חומרים וצבעים.

מעל 20 שנות ניסיון זאת האחריות שלנו לקביעת פגישת ייעוץ חינם חייגו 5403*

המדריך לרכישה בטוחה של מטבחים

זה לא סוד שחברות מטבחים ורהיטים רבות בישראל נקלעו בשנים האחרונות למצב כלכלי בעייתי. אנחנו בעיצומו של גל קריסות, שהוא הסיוט הגדול של כל רוכש דירה או משפץ. לא קשה להבין מדוע: אם החברה פושטת רגל כאשר התהליך בעיצומו, האדם עלול למצוא את עצמו עם כמה אלפי שקלים או עשרות אלפי שקלים פחות בחשבון הבנק – אבל ללא המוצר שהוא חשק בו. מרגע זה מתחיל מסע מורכב להשבת הכספים (אם בכלל אפשר לעשות זאת), תוך צורך לתכנן ולעצב את המטבח מחדש.אז מה בדיוק עושים כדי להישמר? אספנו עבורכם כמה דגשים חשובים שעשוים למנוע מכם כניסה לבורות כלכליים אשר היציאה מהם קשה עד בלתי אפשרית.

המסע המורכב להשבת הכספים האבודים

חשוב להדגיש כי ממש לא מובן מאליו שכספים ששילמתם לחברה שקרסה או נכנסה להליכי פשיטת רגל אכן יוחזרו לכם. הסיבה הראשונה היא שלחברת מטבחים המגיעה למצב הזה צפויים להיות נושים רבים, שחלקם יקבלו עדיפות לעומת ה”צרכן הקטן”: חשבו למשל על המוסדות הממשלתיים השונים ועל הבנקים, שיקבלו את הכספים לפני הספקים והלקוחות אשר חובותיהם לחברה הם לרוב קטנים יותר. מעצם הכניסה של החברה למשבר כלכלי, ייתכן שלא יהיו באמתחתה הכספים והנכסים הדרושים לכיסוי החובות.

יש כמה צעדים שניתן לבצע על מנת להגדיל את הסיכויים לקבל בחזרה את הכספים, לרבות איתור כונס הנכסים הספציפי והגשה של תביעת חוב, עליה להיעשות תוך עד חצי שנה ממועד כינוס הנכסים. השורה התחתונה שגם אם מקבלים את הכספים, הדבר כרוך בתהליך ארוך ודי מורכב, המצריך בדרך כלל גם סיוע של עורך דין. לכן אם מדובר בסכומים קטנים יחסית, לא בטוח עד כמה כדאי להתחיל אותו.

כך תקטינו את הסיכויים לטעויות

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם קריסה של חברת מטבחים היא פשוט להשקיע את המאמצים באיתור החברה היציבה ביותר ולהתנהל מולה בצורה מחושבת ונטולת סכנות. יש כמה שאלות שחשוב לשאול בדרך לבחירה הנכונה של חברת מטבחים בכלל ומטבח בפרט:

  • כמה שנים החברה קיימת בשוק? – למרות שזה לא מדע מדויק ושגם חברות ותיקות עלולות להיקלע לקשיים כלכליים, בדרך כלל הן תהיינה בטוחות יותר. היציבות הכלכלית של חברות קטנות וחדשות, לעומת זאת, עלולה להיות קטנה.
  • מיהו היבואן הרשמי? – כאשר רוכשים מטבח מנציגות ישראלית של חברה בינלאומית, חשוב לא רק לבחון את המאפיינים של כל אחת מהחברות (מכיוון שקריסה של כל אחת מהן עלולה להיות בעייתית) אלא גם את טיב היחסים ביניהן. בדקו דרך האתר של חברת הייצור מיהו היבואן הרשמי שלה בישראל וכמה שנים הם עובדים ביחד, כאשר גם כאן שיתוף פעולה ארוך שנים מקנה לרוכשים שקט נפשי גדול יותר.

 

  • מה משך האחריות הניתנת על ידי מפעל הייצור? – מטבח הוא לרוב רכישה לתקופה של כ-15-10 שנים. אחריות ארוכת שנים תורמת לביטחון של הרוכשים וגם מעידה על ביטחון של חברת המטבחים לגבי העתיד שלה.
  • אילו סעיפים מפורטים בחוזה? – חוזה הרכישה חייב להיות הוגן, ברור וחד משמעי. ודאו שהחברה מפרטת בהזמנה על כל יחידה של המטבח. על החוזה לכלול כמה שיותר פרטים על המוצרים המוזמנים (דגם, מידות, חומרי גלם, אחריות, גוון) ואת מועד האספקה של כל מוצר. שימו לב שהמחיר ניתן על כל המטבח, ולא על כל ארון או יחידה בנפרד. 
  • מהם גובה ותנאי המקדמה? – תנאי התשלום משתנים בין החברות ונתונים למשא ומתן. חברות מטבחים צפויות לדרוש מקדמה, אבל עליכם לוודא שהיא הוגנת מנקודת המבט שלכם: תשלום מקדמה לא צריך לעמוד על יותר מ-30% מערך המוצר או משווי העסקה, כאשר יתר התשלום ניתן לחברת המטבחים ביום קבלת המוצר. כך תוכלו לבטח את עצמכם מצד אחד ולדרבן את חברת המטבחים לספק את השירות או המוצר בהקדם מהעבר השני. חברה שדורשת סכום גבוה מדי בתור מקדמה, או אפילו את מלוא התשלום טרם האספקה, צריכה להדליק אצלכם כמה נורות אזהרה.

טיפ: רצוי להעדיף חברות שיכולות לספק ערבות בנקאית על כספי המקדמה.

  • מהי צורת התשלום? – יש חברות שמאפשרות לרוכשים לקבל הנחה בעת רכישה במזומן. עם זאת תשלום במזומן הופך להיות בעייתי במקרה של פשיטת רגל, ורצוי להחליפו בתשלום בכרטיס אשראי. הסיבה היא שבתשלום בכרטיס אשראי קל יותר לדרוש מחברת האשראי להחזיר לכם את הכספים אם המוצר אכן לא סופק. אופציה אחרת היא צ’קים דחויים (חשוב שכמובן שהם יהיו למוטב בלבד), אותם ניתן כמובן לבטל כאשר החברה שאמורה לקבל אותם פושטת את הרגל.

“שמה של חברת מטבחים מובילה צריך ללכת לפניה”

“לנוכח הקריסות שהיינו עדים להן לאחרונה בתחום הריהוט, חשוב לוודא שהחברה המיועדת מספקת קנייה בטוחה”, מסבירים בחברת Aran Cucine, המשווקת בישראל מאז 1997 – פרק זמן של יותר משני עשורים – על ידי יבואן רשמי אחד בלבד. “כדי להבטיח ללקוחותינו קניה בטוחה, אנו מאפשרים להם לשלם רק 30% ממחיר המטבח במועד ההזמנה, בעוד שהיתרה משולמת במועד אספקת המטבח לבית. המעוניינים יכולים לקבל בנוסף ערבות בנקאית. החוזה עצמו מפורט ומתייחס לכל הפרטים הקטנים המרכיבים את העסקה, כגון מועד האספקה, שרטוטים ומפרט של כל אחת מהיחידות, חומרים, צבעים ועוד. הלקוחות מקבלים חמש שנות אחריות על המטבחים מטעם מפעל הייצור של Aran Cucine באיטליה”.

המלצה נוספת של אנשי Aran Cucine היא לעמוד על טיבה של החברה אליה פונים. שמה של חברת מטבחים מובילה צריך ללכת לפניה. מומלץ לראות מטבחים שהיא התקינה בבתי הלקוחות ולשמוע מהם חוות דעת, המתייחסות בין השאר לטיב המוצרים, לזמני האספקה, לרמת השירות ועוד. יש אנשים שהתהליך ייראה להם מוזר או מביך, אבל בפועל ניתן לחסוך באמצעותו לא מעט כספים. בנוסף כדאי לבחון המלצות באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות. באתר שלנו למשל יש קטגוריה שלמה של “מטבחים בבתי הלקוחות”, בה ניתן לקרוא חוות דעת של לקוחותינו”.

השורה התחתונה היא שאם תשקיעו מחשבה ראויה בחברה שמספקת לכם את המטבח – כיאה לרכישה בסכום גבוה שעתידה לשרת אתכם תקופה ארוכה – תוכלו להימנע מהסיכונים המאפיינים את התחום בישראל כיום ולהתקרב בצעדי ענק לעבר בית החלומות שלכם.

כתבות מומלצות

עוד מטבחים מומלצים