דברים שכדאי לתכנן לפני רכישת מטבח

ריהוט מטבח יוקרתי

רכישת מטבח או שדרוגו מלווים בדרך כלל בסערת רגשות, אחד מהמקומות היותר בולטים בבית ללא ספק, צבע לבן או שחור, מודרני או קלאסי, פינות עגולות או מרובעות, בתוך הקיר או מחוץ לקיר והרשימה עוד ארוכה מאוד. לכן תכנון המטבח דורש שעות ארוכות של מחשבה ושל קבלת החלטות מכריעות. הדבר האחרון שאתם רוצים זה לקבל החלטה לבצע ולהתחרט על זה.

אנשים רבים להוטים לסיים את המטבח במהירות ומדלגים על פרטים מאוד חשובים שלא התעכבו עליהם. לדוגמא מרחב עבודה מספק, מיקום התנור או המקרר, מיקום האי ומה בדיוק יהיה עליו ולמה הוא ישמש. תכנון המרחב במטבח היינו פרט חשוב ויעיל במיוחד ומה שיבטיח לנו שנים רבות של הנאה. המטבח כיום לא משמש רק כמקום להכנת מזון אלא הוא משמש לעוד המון דברים כמו שתיית קפה, משרדון קטן, פינת רוגע, פינת אוכל וכמובן הפרט החשוב – שדרוג לעיצוב הבית.

כדי לא להגיע לטעויות שעליהם נתחרט בואו נסתכל על מספר נקודות חשובות. מהו הגודל המדויק שעליו הולך להיות המטבח. נשרטט על דף את המרחב לפי מטרים ונתחיל להציב כל ארון מטבח או פרט אחר במקומו. רוב המטבחים הם בעלי 2 קומות לכן כדאי לצייר 2 ציורים ולקרוא להם בשמות לדוגמא UP ו- DOWN. חשבו להדגיש כי במידה ויש מגרות נפתחות או דלפק נפתח עלינו לקחת זאת בחשבון ולתכנן את המרחב גם לפי הפרט הזה.

תכנון הצבת האלמנטים הקטנים. רבים מאיתנו אוהבים את הכל זמין. מיקסר, טוסטר, מכונת שייקים, מיני בר, ולפעמים גם כלי מטבח בהישג יד מהיר. לכן יש לתכנן את שקעי החשמל כך שיהיו קרובים לאזורים בהם אנו רוצים את מוצרי החשמל. לאלו שאוהבים אסתטיקה ישנם מטבחים פונקציונאליים בהם מכשירי החשמל.

כתבות מומלצות

עוד מטבחים מומלצים