אי למטבח – כיצד לתכנן?

 

האי הוא אחד היחידות הכי מבוקשות בתכנון המטבח, אולם לא לכל מטבח ניתן להכניס אי. כמו בכל נושא חשוב, גם בתכנון מטבח מומלץ לקבל ייעוץ ממומחים בתחום על מנת להבין האם האי מתאים לחלל המטבח שלכם.

בשנים האחרונות  אנו מוצאים את עצמנו מבלים שעות רבות של הנאה באזור המטבח. לאי תפקידים רבים והוא מתחלק לפי רצונותיו האישיים של הלקוח. יש כאלה שמעדיפים  להפוך אותו למרכז הבישול לכן הכיריים, הקולט אדים והכלים הזמינים להכנת המזון יתמקמו עליו. יש כאלה שמעדיפים אותו כשולחן פינת אוכל לארוחות השבועיות או סתם לשתיית קפה לכן תמצאו סביב האי כסאות בר, מכונת קפה ואת המוצרים הנדרשים לכך. יש כאלה שדווקא מעדיפים למקם את הכיור על האי ויש עוד מאות אופציות כאלה ואחרות שיכולות להתאים לכל לקוח לפי צרכיו האישיים. האי היינו פריט מאוד פופולרי בשנים האחרונות ולכן כדאי להשקיע מחשבה בתכנונו בהתאם לצורכי המשפחה שלכם.

מטבח מודרני תןצרת איטליה

המלצות לאי במטבח:

אילו הן מס' המלצות ושאלות למחשבה עליהם תצטרכו לענות במהלך פגישת ייעוץ עם המעצב:

גודל האי: אנו ממליצים למדוד ולצלם את חלל החדר בו אתם מתכננים למקם את האי והמטבח, ולהגיע לפגישת יעוץ בה המעצבים שלנו יעזרו לכם בתכנון ויקפידו על מס' נק' חשובות:
-מומלץ להשאיר מרחב של 1 מ' מכל צד של האי על מנת לאפשר מעבר נוח.
-רוחב האי לא יעלה על 1.20 מ', זאת על מנת שיהיה נוח בשימוש ובניקיון.
-פונקציונליות: אילו פונקציות האי צריך למלא: אחסון/ ישיבה/ משטח עבודה?

אחסון: האם האי ישמש לאחסון מוצרים בשימוש יומיומי או לעיתים רחוקות? בהתאם לכך נקבע האם לתכנן ארונות עם מגירות או מדפים.

מטבח עם אי

ישיבה: מהי כמות הנפשות שתרצו להושיב (בהתאם לגודל המקום)?
לאיזה כיוון תרצו לפנות במהלך הישיבה סביב האי? באיזה גובה תרצו לשבת?

משטח עבודה: בחירת משטח העבודה תעשה בהתאם לשימוש של האי. האם האי ישמש אתכם לאכילה בלבד ? או שהמשטח ישמש אתכם לבישול ושטיפת כלים? בהתאם לכך המומחים שלנו ימליצו לכם לגבי משטח עבודה מתאים. כמו כן אורך משטח מומלץ הוא עד 3 מ', בתנאי שיש גישה נוחה על מנת להכניס את המשטח בבטחה.

תפקידיו המרובים של האי במטבח

לאי תפקידים רבים והוא מתוכנן לפי רצונותיו האישיים של הלקוח. יש כאלה שמעדיפים  להפוך אותו למרכז הבישול לכן הכיריים, הקולט אדים והכלים הזמינים להכנת המזון יתמקמו עליו. יש כאלה שמעדיפים אותו כשולחן פינת אוכל לארוחות השבועיות או סתם לשתיית קפה לכן תמצאו סביב האי כסאות בר, מכונת קפה ואת המוצרים הנדרשים לכך. יש כאלה שדווקא מעדיפים למקם את הכיור על האי ויש עוד מאות אופציות כאלה ואחרות שיכולות להתאים לכל לקוח לפי צרכיו האישיים. 

אי למטבח

מלבד התפקידים המפורטים בחלק העליון לאי גם תכונות שמוסיפות עיצוב מאוד יפה לבית ומשרות אווירה נעימה ורגועה. עיצוביו המרובים וקלות הגישה הופכים אותו לפופולרי מאוד בקרב דיירי הבית. לחברת ARAN מטבחים קיימת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ולה גם מחלקה נפרדת שתפקידה להפוך את האי לרלוונטי יותר. לדוגמא, אי כיום יכול להיות מושלט כולו ע"י שלט או אפליקציה שהופכים אותו לאינטראקטיבי. חלמתם פעם שטלוויזיה תעלה מתוך האי ? חשבתם פעם להסתיר את הכיריים או את הכיור ? אולי לשלוט בחום הכיריים מרחוק. אלה רק חלק קטן מהאופציות הטכנולוגיות שהאי יכול לספק.

אין ספק שהאי משדרג את המטבח פלאים, משדרג לנו את איכות החיים וכמובן שמקרב בין בני המשפחה יותר מתמיד. מתלבטים איזה אי לעשות ? אנו נשמח לייעץ לכם ולכוון אתכם לאי המתאים ביותר עבורכם.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם חייגו

המעצבים של ארן ישמחו לעצב לכם את המטבח לאחר הכרות עם הצרכים האינדיבידואלים שלכם, בהתאם לדרישות שלכם ולנתונים הפיזיים של חלל המטבח.

אנו מזמינים אתכם להגיע לאחד מסניפינו הממוקמים בפריסה ארצית ולבחור את האי הבא למטבח שלכם.
ארן ישראל, 20 שנות מוניטין, ידע ולקוחות חוזרים וממליצים, השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם.

כתבות מומלצות

עוד מטבחים מומלצים